Brainobrain: Avdagić i Mušanović iz Tuzle svjetski šampioni

Emin Avdagić i Iman Mušanović, članovi Brainobrain Tuzla, proglašeni su svjetskim šampionima u svojim uzrasnim i programskim kategorijama na 9. internacionalnom takmičenju "Brainobrain 2023", na kojem se takmičilo 20.603 djece iz 84 države svijeta.

Emin Avdagić iz Tuzle je i na prošlogodišnjem takmičenju u konkurenciji 23.537 djece osvojio takođe titulu šampiona, a 2022. godine je bio i prvak Bosne i Hercegovine.

Od ukupno četiri šampionska trofeja dva su osvojili djeca iz Tuzle (Emin Avdagić i Iman Mušanović). Od ukupno 10 zlatnih, pet medalja su osvojila djeca iz Tuzle (Emir Bojić, Leo Husić, Una Mešković, Adi Zulfić, Erna Topić), a od ukupno 14 srebrenih šest medalja su osvojila djeca iz Tuzle (Amila Ustavdić, Namik Mehanović, Tamara Sulejmanović, Asja Zulić, Zlatan Hajdarhodžić i Kenjiro Kenan), skupa sa trenericama Fatom Zilić i Almom Ćorić, saopćeno je iz Akademije Brainobrain Tuzla, prenosi Fena.

Brainobrain je, inače, svjetski certificirani program za djecu uzrasta od četiri do 14 godina koji je namijenjen kompletnom razvoju ličnosti djece, a sastoji se iz tri glavne komponente – neurolingvističkog programiranja za djecu (NLP), VAK metode (učenje putem čula sluha, vida, dodira) i mentalne aritmetike (abakusa). Radi se o programu koji se uspješno implementira već 18 godina u cijelom svijetu, organiziran u 975 centara za obuku, a kojeg pohađa više od dva miliona djece.

Osim u Tuzli, Brainobrain program u Bosni i Hercegovini se provodi u Novom Sarajevu, Ilidži, Novom Gradu, Bijeljini, Cazinu i Banjaluci, navodi se u saopćenju.