Karatistkinje kluba 'Želja Ipon' iz Srebrenice uspješne na takmičenju u Modriči

Karatistkinje kluba "Želja Ipon“ iz Srebrenica Merjema Peštalić, Kristina Stanojević i Aldijana Salihović osvojile su na KUP-u 1. BiH u Modriči, na kojem je učestvovalo 72 kluba, zlatnu medalju u kata timu i samim tim odbranile titulu koju su osvojile 2017. godine.

Merjema Peštalić je u pojedinačnoj kadetskoj konkurenciji osvojila zlato, dok je u juniorskoj konkurenciji osvojila srebro. Kristina Stanojević je u pojedinačnoj juniorskoj konkurenciji osvojila zlato, a Aldijana Salihović je u pojedinačnoj kadetskoj konkurenciji bila treća.

- Ostvarili smo dobar rezultat, i drago mi je što ćemo imati dvije predstavnice u pojedinačnoj konkurenciji (kadetskoj i juniorskoj) i predstavnice kata tima na Svjetskom prvenstvu u Turskoj. Ponosno sam stajala iza njih i bila podrška i vjetar u leđa u svakom smislu. Moj klub ima državnu kadetsku i juniorsku prvakinju, juniorsku viceprvakinju, kadetsku bronzanu djevojku u pojedinačnoj konkurenciji i prvakinje u ekipnoj konkurenciji - rekla je trenerica Karate kluba "Želja Ipon" Kristina Marinković.

Prema njenim riječima, ovo je bilo i izborno takmičenje za Svjetsko prvenstvo koje se održava od 26. do 30. oktobra, a nada se da će prikupiti novčana sredstva i poslati svoje tri takmičarke na spomenuto prvenstvo.

-Bez obzira da li ćemo napraviti rezultat na tom prvenstvu, veoma nam je važno nastupiti na istom, jer je to jedno veliko iskustvo za godine koje su pred njima. Očekuje nas KUP 2. koji je na programu 15. oktobra, a to će biti takođe izborno takmičenje za odlazak na Balkansko prvenstvo koje se održava u Crnoj Gori od 4. do 6. novembra, kao i za Evropsko prvenstvo na Kipru koje je na programu od 3. do 5. februara 2023. godine – kazala je Marinković.