Bh. plivačica Lana Pudar sedma u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je sedmo mjesto u disciplini 100 metara delfin u finalu Svjetskog prvenstva u Abu Dhabiju.

Mostarka je danas zabilježila vrijeme 56,51 sekundi, što je sporije u odnosu na njen rezultat jučer u polufinalu (56,28). Za Lanu Pudar je ovo veliki uspjeh ako se zna da je bila ubjedljivo najmlađa takmičarka.

Zlato je pripalo Margaret Macneil iz Kanade (55,04), srebro Šveđanki Loise Hansson (55,10), a bronzana medalja otišla je u ruke Amerikanke Claire Curzan (55,29.)

Iako nije osvojila medalju, Pudar definitivno može biti ponosna i zadovoljna jer je na ovom takmičenju svoje ime upisala u historiju bh. plivanja. Podsjećamo, prije četiri dana ostvarila je senzacionalan rezultat na Svjetskom prvenstvu u kratkim bazenima u Abu Dhabiju, osvojivši bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Iako je u polufinalu isplivala četvrto vrijeme i već plasmanom u finale napravila ogroman uspjeh za svoju starosnu dob, nije se zaustavila na tome te u finalu otišla korak dalje i s vremenom 2:04.88 minute osvojila treće mjesto i prvu svjetsku medalju u plivanju za Bosnu i Hercegovinu.