Učenici Elči Ibrahim-pašine medrese osvojili nekoliko zlatnih i srebrenih medalja

Učenici Elči Ibrahim-pašine medrese iz Travnika su proteklog vikenda na dva takmičenju u karateu osvojili nekoliko zlatnih i srebrenih medalja.

Četvrti Mostar open - međunarodni turnir u karateu održan je u subotu, 13. novembra 2021. godine u dvorani USRC Midhad Hujdur - Hujka. Organizator turnira bio je Karate klub Bjelopoljac, a na turniru je učestvovalo nekoliko stotina takmičara iz ukupno šest zemalja Evrope.

Ečenik Elči Ibrahim-pašine medrese Enis Mehić (2-B) osvojio je dvije medalje, kate - juniori prvo mjesto, te kate-seniori seniori drugo mjesto.

Dan kasnije, 14. novembra, Karate klub Sarajevo po drugi put organizovao ekipno takmičenje pod nazivom "Prvak Sarajeva". Takmičenje je održano u novoizgrađenoj dvorani Osnovne škole (OŠ) "Umihana Čuvidina".

Turnir predstavlja inovativni model takmičenja u Bosni i Hercegovini i šire, jer podrazumijeva organizaciju samo ekipnih mečeva u borbama i katama. Ovaj vid manifestacije je vrlo atraktivan za simpatizere sporta i javnost, jer fokus turnira nije na pojedincima, već na ekipi odnosno klubu/zemlji koju ta ekipa predstavlja.

Ajdin Karadža, učenik 1-A odjeljenja osvojio je dvije zlatne i dvije srebrne medalje sa svojom ekipom.

- Čestitamo Enisu i Ajdinu, želimo im još mnogo uspjeha na polju sporta - navodi se u objavi Elči Ibrahim-pašine medrese.