Džumhur pobijedio drugog nosioca i plasirao se u četvrtifnale Challengera u Nottinghamu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP Challenger turnira u Nottinghamu.

Prvi bh. reket je u drugom kolu nakon više od dva sata igre pobijedio drugog nosioca Soonwoo Kwona iz Koreje, 79. igrača na ATP listi, sa 6:4, 6:7 (3), 6:2. Džumhur je do pobjede mogao i mnogo ranije, s obzirom na to da je kod rezultata 6:5 u drugom setu imao dvije meč lopte. No, Korejac se uspio vratiti i izjednačiti te u tie-breaku izboriti treći set.

Kako prenosi Fena, Džumhur će u četvrtfinalu igrati protiv Italijana Benjamina Bonzija.