Nakon 65 godina takmičenja prvo finale LP u historiji bez gledalaca

Na stadionu Benfice u Lisabonu večeras od 21:00 sat, Bayern i Paris Saint-Germain boriti će za naslov prvaka Evrope.

Prvi put u 65 godina takmičenja najveći klupski fudbalski susret igrat će se bez prisutnosti gledalaca zbog dobro poznate situacije oko pandemije korona virusa, što će svakako umanjiti spektakl, ali naravno da ni to ne može pokvariti raspoloženje ni motiv u redovima finalista, prenosi SCsport.

I Bayern i PSG iza sebe imaju savršenu sezonu u domaćim takmičenjima i večeras imaju šansu da stave pečat.

Bayern je lakoćom osvojio još jedan naslov prvaka Njemačke i dodao mu trijumf u domaćem Kupu, dok je PSG proglašen prvakom u prekinutom francuskom prvenstvu, a osvojio je naslove u Kupu Francuske i Liga kupu.

Parižanima je ovo debitantski nastup u finalu, dok je Bavarcima 11-ti, a večeras imaju priliku osvojiti svoj šesti naslov najbolje ekipe Starog kontinenta.