Načelnik Paolo Maggia: Zahvaljujema prijateljstvu i ozbiljnosti džemata Biella

Načelnik Paolo Maggia: Zahvaljujema prijateljstvu i ozbiljnosti džemata Biella

Džemat Biella, koji djeluje u okviru Islamske zajednice Bošnjaka u Italiji, nedavno je sklopio kupoprodajni ugovor za kupovinu objekta za mesdžid i sjedište Islamske zajednice Bošnjaka u Italiji, a veliku podršku i pomoć u ovom procesu je pružio i načelnik općine Gaglianico Paolo Maggia.

Načelnik Maggia je u razgovoru za Preporod.info, iskazujući svoje zadovoljstvo zbog saradnje sa džematom Biella, istaknuo kako je to bilo veoma važno iskustvo za njega.

- Drago mi je da na našem teritoriju imamo udruženje poput ovoga, a čiji su članovi porodice i ljudi koji su se idealno uklopili u našu zajednicu. Saradnja sa udruženjima je veoma važna, jer promoviše sudjelovanje ljudi u životu zajednice, zbog čega sam uvijek otvoren za razmjenu iskustava i želju da budemo zajedno - kazao je on.

Smatra da svako mora učiniti ono što može dovesti do poboljšanja, poštujući slobodu i prava drugih.

- Očekujem da će sva udruženja na našem prostoru sarađivati i podsticati prijateljstvo i dijeljenje. Mi smo na raspolaganju za buduće saradnje - dodao je načelnik Maggia.

Poručio je da se nada i daljem odvijanju pozitivnih procesa i uspješnih priča u njihovoj zajednici.

- Zahvaljujem na ozbiljnosti i prijateljstvu koje je vaša zajednica prenijela u naš grad. To pokazuje i prisustvo vijećnice Aleme Memić u našem općinskom vijeću, koja sa strašću i zalaganjem radi za dobro zajednice. Nastavljamo ovako, umrežavamo se i trudimo se obvezati svi za opće dobro - kazao je načelnik Maggia. 

(R.A./Preporod.info)

Povezane vijesti