Grčka nakon uzbudljive završnice u Tuzli savladala košarkašku reprezentaciju BiH

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u dvorani Mejdan u Tuzli u meču 2. kola kvalifikacija za EuroBasket 2021. godine poslije uzbudljive završnice poražena od selekcije Grčke rezultatom 65:70, javlja Anadolu Agency (AA).

Košarkaši Bosne i Hercegovine su dobro otvorili meč te je na kraju prve četvrtine bilo 16:17 za goste.

I u drugoj četvrtini se igralo dosta izjednačeno pa su Grci na poluvremenu imali prednost od 34:40.

Selekcija Grčke je u trećoj četvrtini igrala mnogo bolje te prije zadnjeg dijela igre imali visoku prednost od 43:59.

Ipak, reprezentacija BiH je u posljednjih deset minuta odigrala odlično ali nakon uzbudljive završnice Grčka je ipak bila spretnija te na kraju slavila sa 65:70.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Milan Milošević sa 17 poena, dok je Edin Atić postigao 13. U selekciji Grčke 17 poena je postigao Dimitrios Agravanis, dok je 15 ubacio Lerntzakis.